Türkiye'nin Sırları

Ankara – Türkiye Sermaye – Bilgi

Türkiye'nin Sırları - Ankara – Türkiye Sermaye – Bilgi

Ankara – gururlu bir şehir

Ankara - gururlu bir şehirAnkara’nın Kümes sermaye gibi aynı şekilde il adlandırılan in den büyük olabilir. Bu boyutuna gelince, Ankara amerika birleşik devletleri en büyük ikinci kenti olabilir. 4 milyon sakinleri (2005 rakamlarına göre il içinde şehir içinde 4.3 milyon, 5.a milyon) ile, sadece İstanbul büyüktür. Özetle, Ankara’nın kesinlikle doğru görmek ulaşmak için çok zaman gerektiren çok büyük bir şehir. Kasaba bir makale, bir minimum açıklamak için yol çok geniş olmasına rağmen biz bir etki sağlamak için yeteneğine sahip olacaksınız.
Biz Altındağ, Ankara’nın eski çeyreği içerisinde şehir turu başlar. Burada 978 metre yüksekliğindeki dağ zirvesinde Ankara’nın kale (Ankara Kalesi), kalıntılarını keşfedeceksiniz. Gelenek bu kale Galatlar gelen saltanatı boyunca inşa edilmiş olup, Romalılar tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra yaşam da kale bazı değişiklikler yaptı Bizanslılar ve Selçuklular aracılığıyla işgal edildi. Kale dış ve iç bölgelerde bulunmaktadır. Dış alan orijinal yirmi taret gelen, ayakta sadece bir çift var, bir duvar bulunmaktadır. Iç alan kulelerin onarım iyi bir durum içinde olmaya devam etmektedir ve bu nedenle mermer ve ‘kırmızı taş’ Ankara’dan inşa edilmiştir.
Kale surlarının içinde tipik bir Doğu atmosferi var. Yürüyerek-ile şehrin bu alanda bir işareti Bakırcılar Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı), büyüleyici dar yolları. Eski evler standardı mimari iyi bir örnek olmadığını göstermiştir. Bunların çoğu küçük dükkanlar, restoranlar ve barlar içine restore edilmiş ve değiştirilecek olur. Nadire çeşitli burada da sadece bakır ürünler değil, antika mobilya, el dokuması kilim alan, takı ve nakış mevcut değildir. Bu faktör, bu tür içine var herkes için bir yürüyüş için mükemmel bir nokta var. Kalenin girişinde doğru seyrederken sağ iken pazar halk taze bitkisel tedaviler, kurutulmuş meyve ve fındık satmak pazar meydanı (Saman Pazarı), bir tür olsun. Biz Kale için dağ yolunu tırmanmak kez tüketmek fındık ve kuru üzüm bir çanta satın alın. Mahalle halk tatilcilerin doğru takı ve nakış satarak ek para kazanmak için çalışın.

Kategori: Ankara